Konya’da silah kaçakçısı evini cephaneliğe çevirmiş

[ad_1]

Konya’da KOM ekipleri, bir şahsın silah kaçakçılığı yaptığı şüphesi üzerine bir eve baskın yaptı. Girilen evin adeta silah imalathanesine dönüştürüldüğünü gören ekipler ikamette yaptıkları aramada 67 adet Tabanca ve tabanca üretiminde kullanılan onlarca malzeme ele geçirdi.

Konya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Organize suç örgütleri ve silah kaçakçılarıyla mücadele çalışmaları kapsamında, silah kaçakçılığı yaptığından şüphelenilen bir şahsın evine operasyon düzenledi.

EV SİLAH İMALATHANESİ ÇIKTI

KOM Şube ekiplerinin baskın yaptığı evde, şüpheli şahsın evin bir odasını silah imalathanesine çevirerek orada silah ürettiği tespit edildi. Evde yapılan aramada 67 adet tabanca, yüzlerce tabanca parçası ve tabanca üretiminde kullanılan 1 adet Torna Tezgahı, 1 adet Pres Makinesi, 2 adet Taşlama Makinesi ve 1 adet Matkap ele geçirildi.

Silah ticareti, kaçakçılığı, imalatı ve nakledilmesine yönelik 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Kanununa Muhalefet Suçundan gözaltına alınan 1 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

konya-kacak-silah.jpg

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*