Karatay’da yaşam kalitesi artıyor

[ad_1]

Son yıllarda hizmet atağına geçen Karatay’da yeni tesis olan Tatlıcak Tesisleri törenle açıldı. Törende konuşan Başkan Hasan Kılca; “Karatay’a dokunan ve onaran eller her zaman değerlidir. 2019’dan bu yana araç filomuza 155 araç kazandırdık. Bugünkü güncel maliyeti 543 milyona ulaşan bu yatırımımızla, makina parkımızın modernizasyonunu bir üst seviyeye ulaştırırken; ilçemize yaptığımız hizmette verimliliği de artırmış olduk” dedi.

Karatay Belediyesi, vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmesi amacıyla Karatay Tatlıcak Tesisleri’nde yapımını tamamladığı yeni hizmet binasının açılışının yanı sıra araç parkına 41 adet yeni aracın eklenmesi dolayısıyla bir tören düzenledi. Karatay Belediyesi, ilçenin tamamına daha kaliteli hizmet vermek amacıyla aldığı 41 yeni araçla hem araç filosunu güçlendirdi hem de Tatlıcak Tesisleri’ne yeni bir hizmet binası kazandırdı.

karatay-belediyesi-tatlicak-1.jpg

Törene; AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Orhan Erdem, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Selçuklu Belediye Başkan Vekili Faruk Ulular, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, MHP İlçe Başkanı Sebahattin Küçükdoğru, BBP Karatay İlçe Başkanı Mehmet Yavuzhan Çağlayan, muhtarlar, Karatay Belediyesi Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri katıldı

karatay-belediyesi-tatlicak-2.jpg

BAŞKAN KILCA: KARATAY’A DOKUNAN VE ONARAN ELLER HER ZAMAN DEĞERLİDİR

Tatlıcak Tesisleri’nde gerçekleştirilen programda konuşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, geçtiğimiz haftalarda Park ve Bahçeler Müdürlüğü yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdiklerini hatırlatarak ilçeye hizmet etmek için durmadan çalıştıklarının altını çizdi.

karatay-belediyesi-tatlicak-12.jpg

Başkan Hasan Kılca; “Karatay’a dokunan ve onaran eller her zaman değerlidir. Bu değer çerçevesinde oluşturduğumuz hizmet ağını her geçen gün genişleterek ve güçlendirerek yolumuza devam ediyoruz. İlçemizde ikamet eden her bir vatandaşımız; vatandaşımıza hizmet ulaştırmada emek veren her bir çalışanımız “Bir Başka Karatay” idealimizin bir temsilcisi ve bu bağın güçlü birer destekçileridir” ifadelerini kullandı.

karatay-belediyesi-tatlicak-5.jpg

“YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRIYORUZ”

Açılışı gerçekleştirilen Tatlıcak Tesisleri’nin 3 bin metrekare inşaat alanına sahip olduğunu ve içerisinde Fen İşleri, Çevre Koruma ve Kontrol, Makine İkmal, İklim Değişikliği ve sıfır Atık Müdürlükleri ile Tesisler Müdürlüğü hizmet bürolarının yer aldığının bilgisini veren Hasan Kılca, şöyle devam etti: “Binamızın yanında bulunan alana petrol istasyonu ve bir de betonarme bitüm tankı kazandırdık. 5 birimimizi bir araya getirdiğimiz bu tesisimiz, petrol istasyonumuz ve betonarme bitüm tankımızın toplam maliyeti 15,6 milyon liradır. Bizim temel ilkemiz ve prensibimiz, insanımızın yaşam kalitesini artıracak hizmetler yaparken bu hizmetleri ulaştıracak ekip arkadaşlarımızın çalışma alanlarını da üst seviyesine taşımak. Arkadaşlarımızın çalışma ortamı ne kadar ferah ve nezihse ulaştırdıkları hizmette bir o kadar kalitelidir.”

karatay-belediyesi-tatlicak-6.jpg

“ARAÇ SAYISINI GÜÇLENDİRDİK”

Hasan Kılca sözlerini şöyle tamamladı; “Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet vermek amacıyla ‘TS ISO 10002 Vatandaş Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgemizi TSE Başkanımızın elinden aldık. Amacımız hemşehrilerimize daha kaliteli hizmet sunmak. Bunun için de araç filomuzu genişletmeye devam ediyoruz. Hemşehrilerimizin yaşam konforuna katkı sunmak hedefiyle sahadaki araçlarımıza bugün itibariyle 41 yeni aracımızı hizmete alıyoruz. Yeni araçlarımızın toplam değeri 38 milyon liradır. 2019’dan bugüne kadar makine parkımızdaki araç sayısını 155 araçla güçlendirdik. Alımını yaptığımız araçların tamamını öz kaynaklarımızla sağladık. Bugünkü güncel maliyeti 543 milyona ulaşan bu yatırımımızla, makina parkımızın modernizasyonunu bir üst seviyeye ulaştırırmış; ilçemize yaptığımız hizmette verimliliği daha da artırmış olduk. Bizler iş yapıyoruz. hizmet üretiyoruz, şehir şehir gezmiyoruz. Bu güzel ilçeye hizmet etmek için yüreğimizi ortaya koyduk. Tevazu ve gayreti elden bırakmıyoruz. Karatay’ın hizmetkarı olmaktan bahtiyar oluyoruz. Bu düşünlerle alımını gerçekleştirdiğimiz 41 aracımız ve çok daha ferah, işlevsel ve modern bir hale gelen Tatlıcak Tesisimizin belediyemize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

karatay-belediyesi-tatlicak-8.jpg

BAŞKAN VEKİLİ KULU: KONYA BELEDİYECİLİKTE BİR MARKA

AK Parti belediyelerinin eser siyaseti anlayışı ile hareket ettiğini ifade eden AK Parti Konya İl Başkan Vekili Fahrettin Kulu, yeni Tatlıcak Tesisleri Yeni Hizmet Binası ve hizmet filosuna dahil edilen yeni araçların hayırlı olmasını diledi. Konya belediyelerinin Türkiye’de örnek gösterildiğine vurgu yapan Fahrettin Kulu şöyle konuştu; “Son 20 yıldın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemiz büyük bir değişim ve dönüşüm yaşıyor. Bugün ülke olarak daha önce hayali dahi kurulamayan dev projelerin bir bir açışı geçekleştiriliyor. Hem bakanlıklarımızın hem de belediyelerimizin eser siyaseti anlayışıyla yaptığı yatırımlar ve projeler şehrimize ve ülkemize değer katıyor. AK Partinin hizmet siyasetinin Karatay’daki tezahürünün olan bu tesisin açılışı ve araçların hizmete alınması da bunun en güzel kanıtı. Konya’mız belediyecilikte bir marka haline geldi. Hem büyükşehir hem de ilçe belediyelerimiz çalışmalarıyla Türkiye’de örnek gösterilmektedir. Tatlıcak yeni tesisimizin ve hizmete alınan araçların hayırlı olmasını diliyorum.”

karatay-belediyesi-tatlicak-9.jpg

BAŞKAN KARAARSLAN: HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR

Konya’da ortaya konan eserlerin halka hizmet hakka hizmet anlayışı ile yapıldığını aktaran MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaaslan ise, “Bugün yine Karatay’da bir açılış için hep beraberiz. Konya belediyelerimizin vatandaşlara yaptığı hizmetlerden dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakı’nın belediyecilik anlayışında halka hizmet hakka hizmettir düsturu var. Bu güzel hizmet binasının ve hizmet araçlarının Konya’ya hayırlar getirmesini diliyorum. Hizmetlerden dolayı emeği geçen Karatay Belediye Başkanımız Hasan Kılca’ya teşekkür ediyorum” dedi.

karatay-belediyesi-tatlicak-10.jpg

MİLLETVEKİLİ ERDEM: BELEDİYELERİMİZ GÜZEL HİZMETLER ORTAYA KOYUYORLAR

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Konya belediyelerinin azimleriyle güzel hizmetler ortaya koyduklarını söyledi. Konya’da belediyeler arasında güzel bir uyum olduğunu söyleyen Orhan Erdem, şunları aktardı; “Konya belediyelerimiz her hafta yeni projelerini hayata geçiriyorlar. Hepsini ayrı ayrı kutluyoruz. Geçtiğimiz hafta Şeb-i Arus için şehrimize gelen misafirlerimizin sözlerinden de anlıyoruz ki Konya Belediyeciliği her yerde konuşuluyor ve takdir ediliyor. Konya Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimizin arasında güzel bir uyum var. Azimleriyle güzel hizmetler ortaya koyuyorlar. Bu güzel hizmetleri için Karatay Belediye Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum.”

karatay-belediyesi-tatlicak-18.jpg

MİLLETVEKİLİ SORGUN: 41 KERE MAŞALLAH

AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun da konuşmasında Tatlıcak Tesisleri’nin yeni hizmet binası ve yeni araçların Karatay’a yakışan bir yatırım olduğunu ifade etti. Milletvekili Ahmet Sorgun; “Bugün hem güzel bir hizmet binasını hem de 41 tane aracın hizmete alımı yapılıyor. 41 kere maşallah diyoruz. Belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz, teşkilatımız ve hükümetimizle milletimiz için çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğin bereketini hep birlikte yaşıyoruz. Konya belediye başkanlarımıza ve Cumhur İttifakımıza teşekkür ediyorum” dedi. Protokol konuşmalarının ardından Tatlıcak Tesisleri Yeni Hizmet Binası’nın açılışı ile Karatay Belediyesi tarafından alınan 41 yeni hizmet aracının hizmete alınması, dualarla gerçekleştirildi.

• BÜŞRA ERKUŞ / YENİ HABER GAZETESİ

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*