Hatay’da art arda depremler! Valilikten açıklama

[ad_1]

AFAD, Hatay’da birbiri ardına 6.4 ve 5.8 büyüklüğünde iki şiddetli deprem meydana geldiğini açıkladı. Çevre illerden de hissedilen depremler, kentte yeni yıkıntılara neden oldu.

Hatay’da saat 20.04’te merkez üssü Defne ilçesi olan 6,4 büyüklüğünde, saat 20.07’de ise Samandağ ilçesi merkezli 5,8 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi.

Depremin etkisiyle Hatay’da enkaz bölgesinde toz bulutu oluştu ve ambulans sesleri duyuldu.

KENTTE İKİNCİ DEPREM

Bu depremin hemen ardından Samandağ ilçesinde 5.8 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Peş peşe gelen sarsıntılar, kentte yıkıma yol açtı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Defne ilçesinde saat 20.04’te 6,4 büyüklüğündeki depremin ardından, saat 20.07’de Hatay’ın Samandağ ilçesinde de deprem gerçekleşti.

5,8 büyüklüğündeki deprem, 7 kilometre derinlikte oldu.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Hatay Valisi Rahmi Doğan, “Kentte deprem nedeniyle bazı ihbarlar aldık, bunları değerlendiriyoruz, taramalarımız sürüyor.” dedi.

AFAD’DAN UYARI

AFAD, depremin ardından kent sakinlerini uyardı. Açıklamada, “Deprem sonrası bölgedeki hasarlı yapılara kesinlikle girmeyin. Riskli binaların çevresinde bulunmayın. Doğru bilgi için resmî kaynakları takip edin.” ifadelerine yer verildi.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*