Gün, dayanışma ve birlik günüdür

[ad_1]

YENİDEN Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depreme ilişkin, “Millet olarak acımız gerçekten de çok büyük. Bu felaketi de devlet, millet el ele verip hep birlikte atlatacağız inşallah. Gün, dayanışma ve birlik günüdür” dedi.

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve çok sayıda ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklamada bulundu. Erbakan, Kahramanmaraş’taki depremin hemen ardından yaraları sarmak için partisinin tüm teşkilatları ile teyakkuza geçtiğini söyledi.

KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

Erbakan, çok sayıda insanın enkaz altında yaşam mücadelesi verdiğini ifade ederek, “Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Yaralı kurtulan vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Enkaz altında kalan her bir canımızın da bir an evvel sağ salim kurtarılmaları için, can kaybının artmaması için Cenab-ı Allah’a dua ediyoruz. Bu süreçte, Genel Merkezimiz bünyesinde kriz masası oluşturuldu. Tüm il ve ilçe teşkilatlarımızda da genel merkez kriz masamız ile koordineli bir şekilde kriz masaları oluşturuldu. Genel Merkez Kriz masamız, arama kurtarma kuruluşları ile irtibatlı olarak entegre çalışma sistemine geçmiş durumdadır. Tüm teşkilatlarımıza, Kızılay’daki kan bağışı kampanyasına katılma çağrısı yapıldı. Gençlik kollarımız deprem bölgelerinde yardım çalışmalarına katılıyor. Yine hanım kollarımız depremden etkilenen bölgelerde, yardım organizasyonları ile koordineli bir şekilde çalışmalara destek veriyor. Tüm üyelerimize bilgilendirme mesajı atılarak depreme ilişkin bilgilendirme ve yönlendirme yapıldı. Bu felaketi de devlet, millet el ele verip hep birlikte atlatacağız inşallah. Gün, dayanışma ve birlik günüdür. Cenab-ı Allah sıkıntı içerisindeki bütün vatandaşlarımızı selamete çıkarsın, arama-kurtarma ekiplerimizin yar ve yardımcısı olsun, tüm milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

[ad_2]

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*